İran açıkça meydan okudu!  Amerika ya ölüm

 İran  , ABD nin yeni yaptırımlarının ardından balistik füze denemesi yapabilmek için daha fazla ödenek verilmesini öngören yasa tasarısına ilk onayı verdi.  İran  , geçtiğimiz ay yeni yaptırım kararı alan ABD ye gerekli cevabı vereceklerin

milliyet
0

milliyet.com.tr

İran , Washingtonn ın  yeni yaptırım kararına resmen  meydan  okudu. Parlamentoda bugün  Amerika  ya  ölüm  diye bağıran oylamada balistik füze programlarına ve dış ülkelerde operasyonlar yapan paramiliter  İran  Devrim Muhafızları na yapılan ödeneklerin artırılmasına karar verildi.

İran ın resmi haber ajansı IRNA ya göre 247 kanun milletvekilinden 240 ı yeni ödenekle ilgili yasa tasarısısnın kabulu için onay verirken sadece 1 kişi çekimser kaldı.

Geçtiğimiz ay ABD balistik füze programı ve terörö örgütlerine yardım gerekçesiyle  İran  a yeni yaptırımlar getirmişti.

Yaptırımlardan 18 kurum veya kişi etkileniyor. Söz konusu kurum ya da kişilerin  İran  ın balistik füze programını ve insansız hava aracı yapma yoluyla  İran  Devrim Muhafızları nı desteklediği ABD tarafından açıklanmıştı.

İran ise yaptırımlara karşlık vereceğini belirtmiş , ABD nin yaptıtımlarının tek taraflı ve geçersiz olduğunu savunmuştu. 


Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 5 =