Bakanlık Avrupa daki krizi izlemeye aldı

 Avrupa  nın bazı ülkelerinde üretilen yumurtalarda "fipronil" maddesinin bulunduğu iddialarıyla başlayan krizinden sonra Türkiye kendi yumurtalarını takibe aldı.

milliyet
0

Türkiye ,  Avrupa  nın bazı ülkelerinde üretilen yumurtalarda "fipronil" maddesinin bulunduğu iddialarıyla başlayan  krizi  yakından takip ediyor. Gıda , Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı , krizle ilgili izleme çalışması başlattı.

Bakanlığa bağlı laboratuvarlara Türkiye deki yumurtalarda da söz konusu maddenin var olup olmadığının tespit edilmesi için analiz yapılması talimatı verildi. Söz konusu talimat çerçevesinde yumurta üretiminin yoğun olduğu yerlerden numuneler alınarak gerekli analizler gerçekleştirilecek.

İnsan sağlığına zararlı “fipronil” maddesinin bazı  Avrupa  ülkelerindeki yumurtalarda tespit edilmesi üzerine söz konusu yumurtaların üretildiği çiftliklerin faaliyetleri durduruldu , yumurtalar da raflardan kaldırılarak imha edildi.

TÜRKİYE’DE GIDA KATEGORİSİNDEKİ HAYVANLARDA İZİN VERİLMİYOR

AA muhabirinin Gıda , Tarım ve Hayvancılık Bakanlığından aldığı bilgiye göre  Avrupa  Birliği Etiketler: yumurta , kriz ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 1 =