TOKİ konut üretiminde 800 bini aştı

 TOKİ  Başkanı Turan: "2002 yılında başlayan güçlü hükümet ve siyasi istikrarın katkısı ile idare olarak insanımızın en temel gereksinimi olan barınma ihtiyacını karşılamak amacıyla 15 yılda  800  bin 112  konut  inşa ettik.”

milliyet
0

Başbakanlık Toplu  konut  İdaresi

Turan , yaptığı açıklamada , 1984 yılında kurulan  TOKİ  nin 2002 yılına kadar toplam 43 bin 145  konut  üretebildiğini belirtti.

Öncelikli hedeflerinin dar gelirli ve bugüne kadar hiç  konut  sahibi olmamış ,  konut  almakta zorlanan vatandaşları  konut  sahibi yapmak olduğunu vurgulayan Turan , "Sosyal devletin en önemli yansıması vatandaşın barınma ihtiyacını karşılamasıdır. İdare olarak bunu gerçekleştiriyoruz. Sosyal devletin en önemli yansıması bu idaredir. Vatandaşlar için yegane dost eli bir kuruluştur." ifadesini kullandı.

Turan , konuşmasını şöyle sürdürdü: "2002 yılında başlayan güçlü hükümet ve siyasi istikrarın katkısı ile idare olarak insanımızın en temel gereksinimi olan barınma ihtiyacını karşılamak amacıyla 15 yılda  800  bin 112  konut  inşa ettik. Dar gelirli , konuta erişmekte zorlanan vatandaşları  konut  sahibi yapmak için var gücümüz ile çalışıyoruz. Türkiye nin dört bir yanında yeni yerleşim alanları kurarak , onlarca yeni  konut  ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 2 =