Bayram öncesi rezervasyonlarda adeta patlama var

Ayvalık , Ören , Akçay , Altınoluk , Güre ve Zeytinli gibi Kuzey Ege nin önemli turizm merkezlerinde Kurban Bayramı na yönelik rezervasyonlar sürerken , doluluk oranları yüzde 90 lara ulaştı. EKTİD Başkanı Yavuz ,  Bayram   öncesi  rezervasyonlarda

hurriyet
0

Kurban Bayramı tatilini , Çanakkale nin Küçükkuyu Beldesinden Balıkesir in Ayvalık ilçesine kadar yaklaşık 145 kilometrelik sahil şeridine sahip 26 bayraklı Edremit Körfezi nde geçirmek isteyenlerin tesislerdeki rezervasyonları haftalar öncesinden başladı. 

Özellikle tatilin 10 güne uzatılacağı beklentisiyle Kuzey Ege deki otel , motel ve pansiyonlarda yerlerini ayırtan tatilcilerin talebi , bölgedeki doluluk oranlarının hızla artmasına neden oldu. 

Edremit Körfezi Turizm İşletmecileri Derneği (EKTİD) Başkanı Yahya Yavuz , AA muhabirine yaptığı açıklamada , Kurban Bayramı na yönelik Edremit Körfezi nin yoğun bir taleple karşı karşıya olduğunu söyledi. 

Yurt dışından gurbetçilerden de yoğun talep aldıklarını vurgulayan Yavuz , şöyle konuştu: 

"Bayram  öncesi   rezervasyonlarda   adeta   patlama  noktasına gelindi. Bu konuda yoğun bir talep söz konusu. Ağustos ayının sonunda yapılacak müzik festivali de bu ayı iyi geçirmemizi sağladı. Rock Festivali ne 30 ila 40 bin kişi geliyor. Bunun ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 8 =