Kuzey Kore’nin serbest bıraktığı papaz evinde

 Kuzey  Kore’nin  serbest   bıraktığı  Kanadalı  papaz  Hyeon Soo Lim , ülkesine döndü.  Kuzey  Kore  , 2015 yılının Aralık ayında Güney  Kore  asıllı Kanadalı  papaz  Hyeon Soo Lim’i Pyongyang yönetimini devirmeye teşebbüs etmek suçlarından ö

milliyet
0

Geçtiğimiz günlerde hasta kefaletiyle  serbest  bırakılan Lim , Kanada’nın Toronto kentine döndü. Devletin özel uçağı ile uzun bir yolculuğun ardından ülkesine gelen Kanadalı  papaz  ailesine kavuştu.

Kanadalı papazın oğlu James Lim , babasının Kanada’ya döndüğü için mutlu olduğunu ifade ederek , havalimanında kahve aldığını söyledi.

Babasının sağlık durumunun iyi olduğunu belirten James Lim , yine de babasının sağlık kontrolünden geçeceğini belirtti. Kanadalı papazın ailesi Kanada hükümetine Lim’in  serbest  bırakılması çabalarına teşekkür etti.

Lim  serbest  bırakıldığı haberi , Pyongyang ile Washington arasında tansiyonun arttığı bir dönemde geldi. Yetkililer , Lim’in  serbest  bırakılması ile yaşanan gelişmeler arasında bir bağlantı olmadığını ifade etti.


Biraz bronzluk iyidir.


window._taboola = window._taboola || []; _taboola.push Etiketler: Kuzey ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 8 =