TRT'nin 'Alija' dizisi Saraybosna'da tanıtıldı

Merhum Aliya İzetbegoviç'in hayatını konu alan ve TRT'de yayınlanacak "Alija"  dizisi  , Türkiye'nin  Saraybosna  Büyükelçiliğinde düzenlenen basın toplantısında tanıtıldı.

haber7
0

Bağımsız  Bosna Hersek  in ilk cumhurbaşkanı merhum Aliya (Alija) İzetbegoviç in hayatını konu alan ve  TRT  de yayınlanacak "Alija"  dizisi  ,  Bosna Hersek  in başkenti  Saraybosna  da tanıtıldı.

Türkiye nin  Saraybosna  Büyükelçiliğinde düzenlenen basın toplantısına ,  Bosna Hersek  Devlet Başkanlığı Konseyinin Boşnak üyesi Bakir İzetbegoviç ,  TRT  Genel Müdürü İbrahim Eren ,  Türkiye  nin  Saraybosna  Büyükelçisi Haldun Koç ve yapımcı Muhammed Hakan Sancaktutan da katıldı.

TRT Genel Müdürü Eren , rahmetli  Aliya İzetbegoviç  in , zulümlere , asimilasyonlara direnmenin de ötesinde , bir kimlik mücadelesi göstererek , halkına ve milli değerlerine sahip çıkmış büyük bir lider olduğunu söyleyerek , "Bosna Hersek in en zor zamanlarında göstermiş olduğu ve birçok erdemi içinde barındıran bu liderliğin tarih boyunca unutulmayacağına inanıyorum." dedi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan a , Bakir İzetbegoviç e ve diziye ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 2 =