Batan denizaltı ile beraber o da kayboldu!

Danimarkalı bir araştırmacı ile röportaj yapmak üzere Kopenhag’da özel bir denizaltıya binen İsveçli kadın  gazeteci   Kim Wall  kayboldu.

haber7
0

İsveçli kadın  gazeteci   Kim Wall  (30) , Danimarkalı araştırmacı  Peter Madsen  ile röportaj yapmak amacıyla Madsen’in kendi inşa ettiği "Nautilus" adlı özel denizaltısına geçtiğimiz perşembe akşamı başkent  Kopenhag  limanından bindikten sonra kayboldu. Kadın gazetecinin sevgilisinin gece yarısı 02.30 civarında polise "sevgilisinin dönmediği" ihbarını yapması üzerine denizde gemiler , botlar ve helikopterle denizaltıyı bulmak için geniş çaplı arama yapıldı.

Cuma günü öğle saatlerinde başkent Kopenhag’ın 45 kilometre güneyinde bulunan Köge Körfezinde görülen denizaltının sahibi  Peter Madsen  , Kopenhag’a dönerken denizaltının aniden battığını ve kendisinin de denize atlayarak kurtulduğunu ifade etti.  denizaltı  batarken yalnız olduğunu söyleyen Madsen , İsveçli kadın  gazeteci  Kim Wall’ı perşembe akşamı yerel saatle 22.30’da kafeteryaların da bulunduğu Refshaleöen rıhtımında indirdiğini belirtti. İsveçli kadın  gazeteci  Wall ile Madsen’in ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 9 =