Memurun gözü hükümetin zam teklifinde

Memur ve memur emeklilerinin maaşlarına 2018 ve 2019 yıllarında yapılacak artışın belirleneceği 4. dönem toplu görüşmeleri kapsamında hükümet yarın  zam  teklifini sendikalara sunacak. Yaklaşık 3 milyon 200 bin kamu görevlisi ile 1 mi

milliyet
0

AA

Memur ve memur emeklilerinin maaşlarına  2018 ve 2019 yıllarında yapılacak artışın belirleneceği 4. dönem toplu  görüşmeleri kapsamında hükümet yarın  zam  teklifini sendikalara sunacak. Yaklaşık  3 milyon 200 bin kamu görevlisi ile 1 milyon 900 bin memur emeklisini doğrudan  ilgilendiren teklifin ardından , hükümet ile sendikalar arasında  zam  pazarlığı  başlayacak.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu başkanlığında , 1  Ağustos ta yapılan ilk toplantıyla başlayan 4. dönem toplu görüşme süreci tüm  hızıyla devam ediyor. Hizmet kollarına ait tekliflerin kurulan komisyonlarda ele  alınmasıyla devam eden görüşmelerde , genel teklifler de masaya yatırıldı.

Genel teklifler arasında görüşme sırası en kritik konu olan maaş  artışına geldi. Bu aşamada , Memur-Sen in sunduğu üç alternatifli  zam  teklifine  karşılık  hükümetin  sunacağı teklif bekleniyor.

Gözlerin çevrildiği hükümet , yarın  zam  teklifini Bakan Sarıeroğlu  ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 5 =