Gece  bekçileri   İstanbul  sokaklarına yıllar sonra geri döndü. 386 bekçi  yarın   göreve  başlıyor.  İstanbul  Emniyet Müdürlüğünün "Gece Kartalları" ismini taktığı bekçiler , ilk etapta polisle birlikte devriye yaparak mahallelerin güvenli

milliyet
0

AA

Geceleri  İstanbul  un mahallelerinde nöbet tutacak 386  bekçi ,  yarın   akşam  ilk görevine çıkacak.  İstanbul Emniyet Müdürlüğü , mahallelerde güvenliğin sağlanması için 8  Şubat tan itibaren bekçiliğe müracaat eden 8 bin 320 kişiden 700 ünü seçti.  Teorik ve uygulamalı eğitimden geçen bekçilere , Özel Hareket polislerinin  katıldığı derslerde araç durdurma ve silah kullanma teknikleri öğretildi.

 Eğitimini başarılı şekilde tamamlayan 386 bekçi ,  yarın   akşam  ilk  mesaisine çıkacak. Mahallelerde görev yapacak bekçiler , güneşin batışından  doğuşuna kadar devriye görevini yerine getirecek. 8 saat çalışma ve haftada bir  gün istirahat esasına göre çalışacak bekçiler , ilk etapta polis eşliğinde  göreve   çıkacak. Çarşı ve mahalle  bekçileri  , daha sonra da her mahallede iki kişi olacak  şekilde nöbet tutacak. Eğitimi süren 136 ve diğer işlemleri devam eden 178 kişi olmak üzere  314 bekçi de daha sonra  göreve  başlayacak.

 İstanbul Emniyet ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 8 =