125 bin kişi 33,3 milyon lirasını sigortada unuttu

Bankadaki hesabını unutarak buradaki parasını almayan vatandaşlar ,  sigorta  şirketlerindeki birikimlerini de hatırlamadı.

haber7
0

Yapılan duyuru ve haberlere rağmen bu yıl sadece 27 binden fazla sigortalı hayat poliçesinde biriken parasını ya da aracının hasar alacağını tahsil ederken , yaklaşık  125  bin  kişi  yine parasını unuttu.

Bankadaki parasını çekmeyi unutan vatandaş , son dönemde hayat poliçesinde biriken parası ile aracından dolayı alması gereken hasar alacağını da  sigorta  şirketlerinde bırakmaya başladı.

Bu nedenle daha önce yapılan bir düzenleme ile sahipleri tarafından aranmayarak  sigorta  şirketlerinde unutulan paraların Güvence Hesabı na devri kararlaştırıldı.

Buna göre  sigorta  şirketleri , her yılın başında paralarını unutan sigortalıların listesini yayımlıyor , hak sahiplerine 15 Haziran a kadar paralarını almaları için mektup ve telefonla çağrıda bulunuyor.

Ancak vatandaşlar , tüm bu çağrı ve bilgilendirmelere rağmen parasını yine unutuyor. Unutulan bu paralar da  sigorta  şirketleri tarafından yılda bir kez Güvence Hesabı na ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 8 =