Kardeşi dilekçe verdi, araştırılmasını istedi

Şehit edilen Kaymakam Safitürk’ün  Kardeşi  Ali Haydar Safitürk , savcılığa ve mahkemeye saldırıdaki bazı noktalara dikkat çeken  dilekçe  verdi.

haber7
0

Makamında bombalı saldırıya uğradıktan sonra şehit olan Kayyum Derik Kaymakamı Muhammet Fatih Safitürk ile ilgili davada dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Mardin 3. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen ve 15 sanığın yargılandığı dava sürerken , şehit kaymakamın  Kardeşi   Ali Haydar Safitürk  , hem mahkemeye hem de Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı’na sunulmak üzere 9 sorudan oluşan bir yazı gönderdi. 13 Temmuz tarihinde Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı aracılığı ile gönderilen yazı şehit kaymakamın suikastten günler önce ciddi bir tehdit aldığını da ortaya çıkardı. Suikastten 13 gün önce Derik’e gittiğini söyleyen ve 3 gün önce de Ankara’daki kayyum toplantısı için beraber yola çıktıklarını anlatan Safitürk şunları kaydetti:

“4 Kasım Cuma günü makam odasına beraber gittik. Kaymakam belediyenin yaptığı bir parkla ilgili bilgi almak için isminin Ç. olduğunu mahkemede öğrendiğim , kaymakam tarafından belediyede görevlendirilmiş bir hanımı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 1 =