Okudukça mideniz bulanacak! İğrenç gerçekler

Batman'da FETÖ/PDY soruşturması kapsamında hakkında dava açılan sanık ifadesinde , örgüt içerisinde FETÖ elebaşı Gülen'in Peygamber'den üstün gösterilmeye çalışıldığı

haber7
0

Batman da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında hakkında dava açılan sanık ifadesinde , örgüt içerisinde FETÖ elebaşı Fetullah Gülen in Peygamber den üstün gösterilmeye çalışıldığını anlattı.

Batman Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 68 i tutuklu 79 sanık hakkında hazırlanan iddianame ,  Batman  2. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi. 

İddianamede , terör örgütünün "bölge talebe mesulü" (BTM) olan üniversite öğrencisi "Yakup" kod isimli sanık Y.T nin ifadeleri de yer aldı. 

Sanık Y.T. ifadesinde , üniversiteyi kazandıktan sonra kaydını yapmak için geldiği  Batman  da , devlet yurdunda yer olmadığı için üniversite bahçesinde açılan stantta KHK ile kapatılan FETÖ ye ait Hacı Abdullah Baymaz Yüksek Öğrenim Erkek Öğrenci Yurduna yönlendirildiğini , daha sonra buradaki görevlilerin kendisini FETÖ ye ait örgüt evlerine ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 4 =