İstanbul Yeni Havalimanı uzaydan da görülüyor

Havalimanının yolcu terminali binası 1.3 milyon metrekare ile dünyanın tek çatı altındaki en büyük terminal binası olacak. İlk etapta yılda 90 milyon yolcuya hizmet sunulacak

haber7
0

Dünyanın en büyüğü olacak  İstanbul   Yeni  Havalimanı’nın yüzde 61.75’i tamamlanırken 76.5 milyon metrekarelik alan üzerinde inşa edilen mega proje ,  uzaydan  da görülebiliyor. Dünya havacılığının merkezi olacak  İstanbul   Yeni  Havalimanı’nın ilk etabı 29 Ekim 2018 yılında açıldığında da gece  uzaydan  ışıl ışıl haliyle de dikkat çekecek.  Habertürk’ten Gökhan Artan a özel açıklamalarda bulunan İGA Havalimanları İnşaatı Üst Yöneticisi (CEO) Yusuf Akçayoğlu , "O kadar büyük bir proje ki  uzaydan  görülebilecek bir iş bu. Helikopterle bile tamamını göremiyoruz. Dünyanın en büyük  Havalimanı  yapılanması. Uçaktan baktığımızda ancak tüm alanı görebiliyoruz" dedi.

Havalimanının toplam proje alanı 61.2 km2 yüzölçümüne sahip San Marino ülkesinin yüzölçümünden daha büyük. 3.5 milyon metrekarelik birinci etap toplam inşaat alanı Monako’nun toplam alanının 1.7’sine yaklaşık iki katına tekabül ediyor. 

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 6 =