Plajlara ödenen giriş ücretleri tartışma konusu oldu

Muğla , Fethiye’de , dünyanın en iyi plajları arasında gösterilen Kumburnu Plajı’nda denize sıfır konumlandırılan ahşap localara günlük 210 lira alınması üzerine başlayan tepkiler gözleri plaj ücretlerine çevirdi.

milliyet
0

Tatilciler sadece Fethiye değil , neredeyse Türkiye’deki pek çok tatil bölgesinde  Plajlara  yüksek ücretler ödüyor. Özellikle Ege kıyılarındaki birçok plaja  giriş  ücretli. Bazı  Plajlara  sadece  giriş  için 200 TL alınıyor. Girişin ücretsiz olduğu özel plajlarda ise şezlong fiyatı 10 TL’den başlıyor.

 ‘YAPTIKLARI HUKUKSUZLUĞA KULP TAKMAK’

Gazete Habertürk ten Soner Özcan ın haberine göre;  Plajlara   giriş  ücreti alınamayacağını savunan tüketici dernekleri , vatandaşların tüketici hakem heyetlerine başvurarak ödedikleri paraları geri almalarını öneriyor. Kıyıların kamuya açık alanlar olduğunu belirten Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu , “Halkın kıyılardan ve sahillerden ücretsiz istifa edebilmesi gerekir.

Bazı açıkgözler kendi mülkleriymiş gibi plaja girişlere bariyerler koyup sahilden istifade etmek isteyen tüketicilerden ücret talep edebiliyorlar. Yaptıkları hukuksuzluğa kulp takmak için de şezlong bedeli şemsiye ücreti gibi bazı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 9 =