19 piliç şirketine soruşturma!

Rekabet Kurumu ,  piliç  eti üretiminde faaliyet gösteren 19 şirket ile BESDBD hakkında  soruşturma  açılmasına karar verdi.

haber7
0

Rekabet Kurumu , piliç eti üretiminde faaliyet gösteren 19 teşebbüs ile Beyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçıları Birliği Derneği (BESDBD) hakkında  soruşturma  açıyor.  Piliç eti üretiminde faaliyet gösteren teşebbüslerin 4054 sayılı Kanun’un 4. maddesini ihlal ettikleri iddiasını içeren başvuru üzerine yürütülen ön araştırma , Rekabet Kurulunca karara bağlandı.  Ön araştırmada elde edilen bilgi , belge ve yapılan tespitleri 19.07.2017 tarihli toplantısında müzakere eden Rekabet Kurulu , bulguları ciddi ve yeterli bularak 4054 sayılı Kanun’un 4. maddesini ihlal edip etmediklerinin tespitine yönelik olarak aşağıdaki şirketlere ve derneğe  soruşturma  açılmasına karar verildi. 4054 sayılı Kanun’un 4. maddesi , teşebbüsler arasındaki rekabeti sınırlayıcı anlaşmaları ve uyumlu eylemleri yasaklıyor. 

- Beyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçıları Birliği Derneği , - Ak Piliç Tic. Ltd. Şti. , - As Piliç Gıda İnşaat Taşımacılık Ambalaj San. ve Tic. ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 4 =