ABD imzalı korsan devlet haritası

ABD’liler , Suriye’yi tamamen bölüp ülkenin kuzeyini PKK'ya veren  korsan  bir harita çizdi. Pentagon ,  Fırat Kalkanı  bölgesine de göz diktiğini ilan etti.

haber7
0

Suriye’de terör örgütü PKK/PYD elebaşılarından oluşan heyetle Haseke ve Rakka’da biraraya gelen Amerikalılar , PKK federalizmine son şeklini verdi. Haseke-Rimeylan ve Rakka-Ayn İsa’da 27-28 Temmuz’da yapılan toplantılarda , ülkeyi parçalayıp kuzey bölgeyi tamamen teröristlere teslim eden harita konuşuldu. CIA-PKK temasında , 3 bölge ve 6 kantondan oluşan terör devletinin sınırları çizildi. Türkiye’yi güneyden tamamıyla kuşatan haritada , Mehmetçik ve Özgür Suriye Ordusu’nca DEAŞ’tan temizlenen  Fırat Kalkanı  Harekât bölgesi de PKK’ya aitmiş gibi gösterildi.

HEDEFLERİ FIRAT KALKANI

Irak’ın Yarubiye sınırından Hatay’ın dibi olan Afrin’e kadar tüm bölgeyi 6 kantona bölen ABD-PKK karma heyeti , bugüne kadar aleni olarak dillendirilmeyen bölünmüş Suriye gerçeğini , son haritayla birlikte somut şekilde resmetmiş oldu. PKK terör devletinin ilanı niteliği taşıyan ısmarlama haritada , TSK-ÖSO ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 6 =