Külahları değişiriz

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak , “2019 yılına kadar eski santrallerin filtrelerini değiştireceğiz. Firmalarla birebir konuştuk. Bu tarihe yetiştiremezlerle  Külahları  değişeceğiz. Onlarla yolumuzu ayıracağız” dedi

milliyet
0

EKONOMİ SERVİSİ

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak , “2019 yılına kadar , eski santrallerin tamamının en son çevre kriterlerine dayalı filtreleme sistemlerinin tamamını bitireceğiz. Bununla ilgili bütün firmalarla birebir konuştuk. Eğer bitiremezlerse  Külahları  değişeceğiz. O santrallerle yolumuzu ayıracağız artık” dedi.

Çanakkale’nin Çan ilçesinde bulunan 18 Mart Çan Termik Santrali İşletme Müdürlüğü’nü ziyaret eden Albayrak , burada televizyon kanallarının ekonomi editörleriyle toplantı düzenledi. Albayrak , yerli kömür ve yerli santral konseptinin Türkiye için çok önemli olduğunu söyledi.nerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak , “2019 yılına kadar , eski santrallerin tamamının en son çevre kriterlerine dayalı filtreleme sistemlerinin tamamını bitireceğiz. Bununla ilgili bütün firmalarla birebir konuştuk. Eğer bitiremezlerse  Külahları  değişeceğiz. O santrallerle yolumuzu ayıracağız artık” dedi.

Filtreler ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 2 =