LYS yerleştirme sonuçları güncellendi

ÖSYM tarafından yapılan  yerleştirme  işlemindeki hatadan dolayı 78 üniversiteye yerleşen veya yerleşecek adayların veri ve fotoğrafları tekrar düzenlenerek YÖKSİS'e yüklendi.

haber7
0

Ölçme , Seçme ve  yerleştirme  Merkezi nce (ÖSYM) yapılan  yerleştirme  işlemindeki hatadan dolayı 78 üniversiteye yerleşen veya yerleşecek adayların verileri ile fotoğrafları Yükseköğretim Kurulunca (YÖK) tekrar düzenlendi ve  YÖKSİS  e yüklendi.

YÖKSİS E GİRİŞ YAPMAK İÇİN TIKLAYIN YÖK ,  yerleştirme  işlemindeki hatadan etkilenen 78 üniversiteye yazı göndererek , ÖSYM nin , 2017-ÖSYS  yerleştirme  işlemleri esnasında adayların tercihlerine ilişkin kullanılacak yerleştirmeye esas puanları belirlenirken , Tablo-6C nin ekinde yer alan okul türlerinden mezun olan adayların alan ve dallarına göre ek puan kullanılabilecek tercihlerinde "yerleştirme ek puanları" yerine "yerleştirme puanları" kullanıldığını bildirdi.

Yazıda , bu durumdan dolayı etkilenen toplam 18 bin 331 adayın 14 bin 94 ü aynı tercihine yerleşirken , bin 110 adayın farklı tercihlerine yerleştiği , bin 628 adayın yerleşemez iken yerleştiği ve bin 499 adayın ise yerleşirken yerleşemez duruma ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 6 =