İstanbul’da ‘jeotermal’ dönüşümü başlattı

İstanbul’daki jeotermal kaynakları değerlendirerek konut sahiplerine ‘sıfır aidat , ücretsiz ısınma’ olanağı sağlayan ilk projesini Acıbadem’de inşa eden Yediyol Şirketler Grubu , benzer projeleri başta Fikirtepe olmak üzere , Kağıt

milliyet
0

Tuzla , Şile ve Esenyurt’taki termal kaynakların referans olduğu araştırmalar sonucunda Yediyol Şirketler Grubu ,  İstanbul  genelinde 13 alanda Jeotermal arama ruhsatı aldı. Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Şuheyp Mendi , ruhsat alanlarındaki jeotermal kaynağın kente ve milli ekonomiye kazandırmak amacıyla yasal girişimlere başladıklarını açıkladı. 
İstanbul’un en önemli kentsel dönüşüm projesi olan fikirtepe’nin jeotermal zenginliğinin üzerinde olduğuna dikkat çeken Mendi , Fikirtepe bölgesinde jeotermale dayalı merkezi ısıtma projesi hazırladı. Projede , bu bölgenin tamamının jeotermal kaynak ile ısıtılması planlandı. 

Mendi , jeotermal kullanımının sağlayacağı en önemli avantajın , milli enerjiyi seçen konutların yüksek aidat ve ısınma bedeli ödeme yükünden kurtulması olduğunu söyledi. 


window._taboola = window._taboola || []; _taboola.push Etiketler: konut ,Tuzla ,İstanbul ,Esenyurt ,Ataşehir ,Jeotermal ,fikirtepe ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 6 =