Tatilde ona yenik düşmeyin!

Sıcak havaların gripten koruyucu etkisi olduğu düşünülse de ,  yaz  aylarında da  ateş  ,  halsizlik  , kas ağrılarıyla gelen  grip  benzeri şikayetler yaşanabiliyor.

haber7
0

Sıcak havaların gripten koruyucu etkisi olduğu düşünülse de ,  yaz  aylarında da  ateş  ,  halsizlik  , kas ağrılarıyla gelen  grip  benzeri şikayetler yaşanabiliyor. Genellikle  yaz  tatilinde ve sonrasında kendini gösteren; burun akıntısı , ses kısıklığı , terleme hatta ateşle ortaya çıkan  yaz  gribini ,  klima  kullanımı da kolaylıkla tetikliyor. 

Yaz gribi; sonbahar ve kış mevsiminde görülenden farklı olarak , saman nezlesine benzer şekilde , havadaki parçacıklara karşı gelişen bir çeşit alerji şeklinde kendini gösterebiliyor.

KBB Uzmanı Op. Dr. Oğuz Yılmaz , “Alerjik reaksiyona sebep olabilen nedenler , kişinin vücut direncinin düşmesi ,  yaz  mevsiminden dolayı sürekli ince giyinilmesi ,  klima  tozları , plajlar ve toplu yaşanılan yerlerin artması; bu mevsimde de sıklıkla  grip  tipi virüs enfeksiyona neden olabilmektedir” ifadelerini kullandı.

Soğuk algınlığı için kullanılan ilaçlar iyi gelmiyor

Grip ile benzer belirtiler ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 2 =