Ağbal: Bitlis için ne gerekiyorsa yapacağız

Maliye Bakanı Naci  Ağbal  ,   Bitlis  in gelişmesi , büyümesi  ve kalkınması için ne  gerekiyorsa  yapacaklarını söyledi.

milliyet
0

AA

Bakan  Ağbal  ı ,  Bitlis  e gitmek üzere geldiği Muş Havaalanı nda , Muş  Valisi Aziz Yıldırım ,  Bitlis  Valisi İsmail Ustaoğlu , AK Parti Genel Başkan  Yardımcısı Vedat Demiröz , Muş Belediye Başkanı Feyat Asya , protokol üyeleri ,  partililer ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri karşıladı.

Daha sonra  Bitlis  e geçen  Ağbal  , Vali Ustaoğlu nu makamında ziyaret etti.  Ağbal  , valilik şeref defterini imzaladıktan sonra gazetecilere yaptığı  açıklamada , Çalışma ziyaretlerinde bulunmak amacıyla kente geldiğini belirterek ,  şunları kaydetti:

"Hem Valimizle , hem de AK Parti Genel Başkan Yardımcımızla  Bitlis  ve  ilçelerinde incelemelerde bulunacağız. İlimizin sorunları konusunda Maliye  Bakanlığı olarak neler yapabiliriz , ne tür katkılar sağlayabiliriz , bu konularda  görüşmeler yapacağız. Yine belediye başkanlarımızla istişarelerde bulunacağız.  Akşam da Bitlisli iş adamlarımızın katıldığı bir etkinlikte kentin sorunları ve  gelişmesi için yapılacaklar konusunda fikir alışverişinde bulunacağız.  Bitlis  in  gelişmesi , büyümesi ve kalkınması için ne yapılması  gerekiyorsa  o konuda gerekli  kararları alıp gerekli adımları da atacağız."

Ziyaretin ardından kent merkezindeki tarihi Ulu Cami de cuma namazı  kılan  Ağbal  , daha sonra esnafı ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet etti.

 

...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 1 =