Bingöl: CHP kimliğini öne çıkaran bir duruş sergilemeyeceğiz

 CHP  nin 26-30 Ağustos  tarihleri arasındaki Adalet Kurultayı , tarihi Gelibolu Yarımadası nda Eceabat a bağlı Kocadere kamp alanınında yapılacak.  CHP  Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl , dört gün sürecek ve Genel Başkan Kemal Kılı

milliyet
0

AA

Bingöl , AA muhabirine yaptığı açıklamada , 26-30 Ağustos tarihleri  arasında düzenlenecek Adalet Kurultayı nın , tarihi Gelibolu Yarımadası nda  Eceabat a bağlı Kocadere kamp alanınında yapılması için gerekli girişimlerde  bulunduklarını ve bir sorun görünmediğini belirtti.

Kamp alanında Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ve bölge milletvekilleriyle son değerlendirmeleri dün yaptıklarını ve gerekli hazırlıklara  başladıklarını aktaran  Bingöl  , gerekli yerleşim planlarını da netleştirdiklerini  dile getirdi.

"Daha önce adalet için yürümüştük. Şimdi ise adaletle ilgili neler düşünülüyor , bunların konuşulacağı bir etkinlik düzenliyoruz." diyen  Bingöl  , 4  gün sürecek kurultayın tamamen adalet temalı etkinliklerden oluşacağını bildirdi.

Öncelikli olarak 8 konu başlığının ele alınacağını anlatan  Bingöl  ,  tamamen açık havada düzenlenecek bu oturumlarda konunun uzmanları , akademisyenler  ve konu başlığıyla ilgili yaşanmış hikayesi olanların düşüncelerini  açıklayacağını söyledi.

CHP KİMLİĞİ ÖN PLANDA OLMAYACAK

Kurultayın tüm vatandaşlara açık olduğunu vurgulayan Tekin  Bingöl  ,  "Kurultayın düzenleyicisi biziz ama asla  CHP   kimliğini   öne   çıkaran  bir  duruş  sergilemeyeceğiz. Kurultayımız , hangi siyasi düşüncede olursa olsun bütün  vatandaşlarımıza açık." ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 6 =