TEM Otoyolu nda sürücüleri şaşkına döndüren manzara

 TEM  otoyolunda sürücülerin trafik ihlali yapmasının önüne geçmek amacıyla yol kenarına trafik polisi aracı maketi konuldu.

milliyet
0

Haberin diğer fotoğrafları için tıklayın

İHA

Yaz aylarında sürücülerin trafik  kuralı ihlalleri yapmasının önüne geçmek amacıyla emniyet tarafından  TEM   Otoyolu  Kavacık girişine maket trafik polisi aracı koydu.  TEM  Otoyolu’ndan Edirne istikametine seyir halinde olan sürücüler Kavacık girişinde karşılarında bir anda trafik polisi aracını görünce kısa süreli şaşkınlık yaşıyor. Daha önce şehirler arası yollara konulan maket polis aracı uygulaması  sürücüleri  uyarmak amacıyla  TEM  otoyoluna da konuldu. Uzaktan bakınca gerçek sanılan aracın maket olduğu ise ancak yanından geçerken anlaşılabiliyor. Polisin uygulama yaptığını sanan sürücüler ise kural ihlali yapacaklarsa bundan vazgeçiyor.

Daha önce şehirler arası yollarda gördüğü uygulamanın  TEM  otoyolunda da başlatılmasına şaşırdığını söyleyen Fatih Bölükbaş adlı sürücü , “Güzel bir şey olmuş caydırıcı. Ama bilmiyorum bizim  insanımız buna da bir çözüm bulur. ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 2 =