Valilik açıkladı: 7'si yakalandı, 2'si aranıyor...

 Bitlis  merkezli Tatvan ve Hizan ilçeleri ile İstanbul'da eş zamanlı yapılan PKK/KCK operasyonunda 7 kişi gözaltına alındı.

haber7
0

Bitlis Valiliği , yapılan operasyonla ilgili yazalı açıklama yaptı. PKK/KCK terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik olarak sürdürülen çalışmalar kapsamında ,  Bitlis  Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünce yürütülen çalışmalarda  Bitlis  merkezli Tatvan ve Hizan ilçeleri ile İstanbul da  eş zamanlı  operasyon  yapıldığı belirtildi. Açıklamada şöle denildi: 

"PKK/KCK terör örgütü üyesi olmak ,  milis/İşbirlikçilik faaliyetlerinde bulunmak , yardım ve yataklık etme suçlaması ile 10/08/2017 tarihinde itlis 9 şahsa yönelik  Bitlis  Merkez , Tatvan , Hizan ilçelerinde ve İstanbul ilinde eş zamanlı olarak icra edilen  operasyon  neticesinde ,S.K. , H.U. , M.A.Y. , P.Y. , M.A. , E.Ö. , F.İ. , 7 şahıs yakalanmış , 2 şahsın yakalanmasına yönelik çalışmalar devam etmektedir. Şahısların evlerinde yapılan aramalarda 3 adet ruhsatsız av tüfeği , 119 adet Kalaşnikof fişeği , 50 adet Bixi fişeği , 19 av tüfeği fişeği ve dijital malzeme ele geçirilmiştir. Terör örgütleri ve bu örgütlerin gerçekleştirdikleri eylemlere karşı mücadelemiz , halkımızın desteğini alan güvenlik güçlerimizin titiz , özverili ve koordineli çalışmaları ile birlikte kararlıkla devam etmekte ve ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 1 =