Hotspot Shield kullananlara çok kötü haber

Popüler ücretsiz VPN hizmeti  Hotspot   Shield  hakkında ortaya atılan iddia , kullanıcılarını pek de mutlu etmeyecek!

hurriyet
0

VPN dünyasının en büyük isimlerinden biri olan  Hotspot   Shield  , kar amacı olmayan bir kurum tarafından kullanıcıları aldatmak , bağlantı verilerini toplamak gibi iddialarla suçlanıyor.

Center for Democracy & Technology (veya CDT) , FTC den  Hotspot   Shield  ı yakından incelemesini talep etti. CDT nin iddiasına göre VPN firması , internet trafiğini izleyerek ortaklarının sitelerine ve reklam firmalarına gönderiyor. CDT ye göre  Hotspot   Shield  Free VPN in "adil olmayan ve aldatıcı" davranışları , FTC kanununun beşinci bölümünü ihlal ediyor.

ZDNet e bir açıklama yapan  Hotspot   Shield  ise yanlış bir davranışta bulunmadığını söyledi. Firmanın ana firması AnchorFree nin CEO su David Gorodynasky , yaptığı açıklamada kullanıcıların  Hotspot   Shield  a verdiği bilgilerin çevrimiçi etkinliklerle hiçbir zaman eşleştirilmediğini iddia etti. Gorodynasky , kullanıcıların IP adreslerini depolamadıklarını ve kişisel verileri hem kendilerinden , hem de üçüncü partilerden koruduklarını belirtti.

chip.com.tr nin ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 5 =