Twitter ın silmediği  nefret söylemli tweetler  şirketin ofisinin önüne yazıldı

Alman mizahçı Shahak Shapira ,  nefret  söylemi içeren tweetleri silmemekle suçladığı  Twitter  ın Hamburg daki  ofisinin   önüne  bu tweetleri yazdığı bir eylem yaptı.

hurriyet
0Shapira ,  nefret  söylemiyle ilgili altı ay içinde 300 tweeti  Twitter  a ilettiğini , ancak sadece dokuzuna  şirketin  cevap verdiğini söylüyor.

Yahudi olan Shapira nın YouTube a yüklediği videosunda ise 30 adet tweeti  Twitter  ın Hamburg daki  ofisinin   önüne  yazdığı görülüyor.

Bu tweetlerin bazıları , "Almanya nın İslam a bir çare bulması gerek" ve II. Dünya Savaşı nda Nazilerin altı milyon Yahudi yi katletmesine referansla "Yahudileri gazlayalım" gibi ifadeler içeriyor.

Tweetlerin yazılı olduğu şablonlar ve sprey boyalarla binanın önündeki sokağa tweetleri yazdığı görülen videoda Shapira , "Eğer  Twitter  beni bunları görmem için zorluyorsa , ben de onları görmek zorunda bırakırım" diyor.

Komedyen bu tweetlerin "sadece hakaret ya da şaka değil , şiddet tehdidi içeren mesajlar olduğunu" vurguluyor.

Shapira aynı zamanda  Twitter  dan dokuz tweetle ilgili olarak tweetlerin sitenin kurallarını ihlal etmediği yanıtını aldığını ve hiçbir tweetin kaldırılmadığını ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 8 =