Adana  Ticaret Borsasına iki üretici tarafından getirilen 80 kilogram  kütlü  pamuk , açık artırma sonucu kilosu 500 liradan satıldı. Borsa Başkanı Bilgiç Geçen yıl  Adana  da 151 ton civarında  kütlü  pamuk üretilmiş. Bizim hedefimiz 2020 ye

milliyet
0

Haberin diğer fotoğrafları için tıklayın

AA

Adana da 2017-2018 tarla sezonunda hasat edilen 80 kilogram  kütlü  pamuk , kilosu 500 liradan satıldı. 

Adana Ticaret Borsasında gerçekleştirilen satış işleminde Karataş ilçesi Bahçe Mahallesi nde Hasan Arslan ın 50 , Ali Kerküt ün 30 kilogram olmak üzere getirdikleri 80 kilogram pamuk , borsa alım satım salonunda tekstil firması yetkililerinin ilgisine sunuldu.

Borsa Başkanı Şahin Bilgiç ve Genel Sekreter Gökhan Öztürk ün yönettiği 25 liradan başlayan 100 , 300 , 350 lira şeklinde devam eden müzayedede Erdeve Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Erdeve , açık artırma sonucu 80 kilogram pamuğu kilosu 500 liradan satın aldı.

Bilgiç , yaptığı konuşmada , "tarımın başkenti"  Adana  da önemli bir gün yaşadıklarını belirtti.

Çukurova nın verimli topraklarında  kütlü  pamuk ilk hasadının satışını yaptıklarını , bununla birlikte  Adana  da ayçiçeği , mısır , buğdayın hasadının devam ettiğini vurgulayan Bilgiç , şöyle devam etti:

"Gerçekten bu verimli topraklarda Türkiye de belki hiçbir şehre nasip olmayan bir güzelliği yaşıyoruz. Bu bereketli topraklar , bu şehir 4 ürünün hasadını aynı anda yapan bir şehir. Bu topraklarda üretici gerçekten emeğinin karşılığını almak için gayret ediyor. İnşallah Allah bu gayretleri boşa ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 5 =