Bilecik te yapıyorlar, 40 ın üzerinde ülkeye satıyorlar

 Bilecik  te 1990 yılında kurulan bir madencilik firması , Çin de 2008 de faaliyete geçirilen fabrikalarıyla birlikte dünyanın dört bir tarafından topladıkları renkli taşlarla yaptıkları mozaikleri , 40 ın  üzerinde   ülkeye  ihraç ediyor.

hurriyet
0

Bilecik te 1990 yılında kurulan bir madencilik firması , granit ve mozaik sektöründe geliştirdiği renkli desenlere sahip özel tasarımlar ve koleksiyonlarla , 40 ın  üzerinde   ülkeye  ihracat yapıyor.Bilecik te 1990 yılında kurulan bir madencilik firması , granit ve mozaik sektöründe geliştirdiği renkli desenlere sahip özel tasarımlar ve koleksiyonlarla , 40 ın  üzerinde   ülkeye  ihracat yapıyor.               

Ağırlıklı satış merkezini Amerika da kuran ve 400 bayi ile faaliyetlerin sürdüren firma , binin  üzerinde  çeşidiyle tüketiciye ulaşıyor.  Bilecik  Organize Sanayi Bölgesi nde faaliyet gösteren bir madencilik firmasının Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Akbulak , AA muhabirine yaptığı açıklamada , 1990 da kurulan firmalarında 1994 yılında granit imalatına geçtiklerini söyledi.               

Ardından mozaik işine girdiklerini ifade eden Akbulak , "Mermerleri küçük parçalar halinde keserek mozaikler oluşturuyoruz. Bu , eski Roma ve Bizans imparatorluklarından gelen ve zamanla bütün modern tasarımlara dayanan ürün koleksiyonları hazırlamak şeklinde oldu. Biz herkesten biraz farklı şeyler yapmak istedik ve dolayısıyla 1995-1996 yıllarından itibaren de tasarımcı ve sanatçılarla çalışmaya başladık. Bu bizi farklı bir yere konumlandırdı." dedi.              

HEDEF OLARAK AMERİKA YI SEÇTİK 

Bilecik te faaliyete geçtikleri ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 3 =