Adalet Bakanı Abdulhamit Gül , "Dağınık yerlerdeki adliyelerin hepsini bir arada toplayacağız. İcra , iş , ceza  davaları için başka yere gitmeyecek , vatandaşımız bir yerden hizmeti alacak."  dedi.

milliyet
0

AA

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ,   Yenimahalle ilçesinde toptancı hali ile eski icra daireleri ve  mahkemelerinin bulunduğu alanda inceleme yaptı.

İncelemelerinin ardından AA muhabirine açıklamada bulunan Gül ,  Ankara   Adliyesi yle ilgili Başkentlilerin çok yoğun bir talebi olduğunu belirtti.

Konunun uzun zamandır Adalet Bakanlığının gündeminde olduğunu  hatırlatan Gül , mevcut  adliye  binasının yetersiz olduğunu söyledi. Bakan Gül ,  şöyle konuştu:

"Farklı yerlerde , farklı birtakım binalarda birtakım hizmetler  veriliyor ama bu , vatandaşlarımızın hizmeti çok iyi almasını engelliyordu. Hakim  ve savcılarımız için çok iyi olmayan koşullarda hizmetler veriliyordu. Çok  yakında , inşallah Ankaralılara , hakimlerimize , savcılarımıza , hemşehrilerimize ,  vatandaşlarımıza konuyla ilgili bir somut neticeyi bildireceğiz. Bunun için  toplantılarımızı da yapıyoruz. En kısa zamanda bu sorunun çözümü noktasında bir  kararı nihayete erdireceğiz ve kazmayı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 2 =