Atık sulardan uyuşturucu haritası çıkarılıyor

Adli Toksikolog Doç. Dr. Nebile Dağlıoğlu , Adana’nın  uyuşturucu  madde kullanım haritasını çıkarmak için  Atık   sulardan  analizler yaptıklarını bildirdi.

haber7
0

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı’nda görevli Adli Toksikolog Doç. Dr. Nebile Dağlıoğlu , Adana’nın  uyuşturucu  madde kullanım haritasını çıkarmak için  Atık   sulardan  analizler yaptıklarını bildirdi.

İstanbul’dan sonra  uyuşturucu  madde kullanımında  Adana  ikinci sırada yer alıyor.  uyuşturucu  kullanım yaşının 10’a kadar düştüğü Türkiye’de ise sorunlar artarak devam ediyor. Yurt dışında uzun yıllardır yapılan  Atık   sulardan  kentin kullandığı  uyuşturucu  madde belirlenmesi ise Adli Toksikolog Doç. Dr. Dağlıoğlu tarafından Adana’da yapılmaya başlandı.

Kent genelinde bulunan iki  Atık  su tesisinden 9 aydır aylık ve haftalık olarak analizler alıp tespit eden Doç. Dr. Dağlıoğlu , bütün sonuçların Eylül ayında ortaya çıkacağını söyledi.

Doç. Dr. Nebile Dağlıoğlu , Adana’nın  uyuşturucu  kullanım bakımından ikinci sırada yer almasından sonra bu çalışmalara başladıklarını ve şu ana kadarki ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 6 =