PKK'nın elini ayağını bağlayacak haber! Geliyor

Terör örgütünün toprağın altına yerleştirdiği patlayıcı maddelerin tespiti için üretilen toprağın 30 metre altının havadan adeta röntgenini çeken TORUK-103'te sona yaklaşıldı.

haber7
0

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde devam eden terörle mücadele operasyonlarına katkı sağlaması amacıyla üretilen ve TORUK-101 , TORUK-102 , TORUK-103 modelleriyle toprağın 30 metre altını görüntüleyen , bu sayede toprağın altında bulunan patlayıcı maddelerin tespitini sağlayan yer altı görüntüleme sistemlerinde son aşamaya gelindi. 

Projenin başlangıç aşamasını anlatan İDEM Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Ünal , Güneydoğu ve Doğu Anadolu Bölgelerinde yaşanan terör olayları sonrasında yer altına döşenen patlayıcı maddelerin tespitinin yapılması için bir teknoloji üretmeyi düşündüklerini ve bu olayların önüne geçmek için 2014 yılında çalışmalara başladıklarını söyledi. Yapılan çalışmalar neticesinde TORUK-101 modelini ürettiklerini ifade eden Ünal , Bu model , manüel olarak 30 metreye kadar yer altında bulunan tüm tehlikeli maddelerden tutun ki doğabilecek bütün riskli maddeleri tespit edebilen bir cihaz. TORUK-102 ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 2 =