Yüzde 99 engelliye 'çalışabilir' raporu

Adana' da 5 yıldır yatalak olan 47 yaşındaki Mehmet Kaynakoğlu'na , hem 'yüzde 99 engelli' hem de 'çalışabilir'  raporu  verildi.

haber7
0

Fabrikada işçi olarak çalışan 3 çocuk babası Mehmet Kaynakoğlu nun şeker hastalığı ilerleyince sol ayağı ve sağ ayak parmakları kesildi , gözlerinde de görme kaybı oldu. Aynı zamanda böbreklerindeki rahatsızlık nedeniyle haftada 3 kez diyalize giren Kaynakoğlu , yatağa mahkum oldu. 2015 yılında Çukurova Dr. Aşkım Tüfekçi Hastanesi ne giden Kaynakoğlu na yüzde 98 lik ağır özür oranıyla çalışamaz  raporu  verildi. Kaynakoğlu için ailesi evde bakım hizmeti ücreti için Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ne başvurdu. Yapılan incelemenin ardından Kaynakoğlu nun bakımı için eşi Nalan Kaynakoğlu na aylık 940 lira maaş bağlandı.

14 Haziran 2017 de rapor yenilemesi için Çukurova Dr. Aşkım Tüfekçi Hastanesi ne giden Kaynakoğlu na , özür oranı yine yüzde 99 olarak belirlenmesine karşın ağır özürlü yazılmadı. Raporda ağır özürlü denilmemesinin çalışabileceği anlamına geldiği belirtilirken ,Mehmet Kaynakoğlu nun eşine ödenen evde ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 1 =