Anadolu Efes hisseleri yüzde 5 primli

 Anadolu   Efes   hisseleri  , beklentinin altında kalan ikinci çeyrek sonuçlarına karşın , şirketin Belçikalı AB InBev ile Rusya ve Ukrayna operasyonlarına yönelik işbirliği anlaşmasının etkisiyle  yüzde  5 civarı primli.

hurriyet
0

Anadolu  Efes  ve Belçika merkezli Anheuser Busch InBev (AB InBev) , şirketlerin Rusya ve Ukrayna daki operasyonlarının yarı yarıya ortaklıkla birleşmesine yönelik bağlayıcı olmayan bir anlaşmaya vardı.

Anadolu  Efes  ten yapılan açıklamada , söz konusu işlem sonucunda hem  Anadolu   Efes  in hem de AB InBev in bu pazarlardaki rekabetçi konumlarının güçleneceği belirtilerek , "Bu sayede ürünleri daha fazla büyüme potansiyeline sahip olacaktır. Bu birleşme ile tüketiciler için daha geniş bir marka portföyü ve bira çeşitliliği sunularak Rusya ve Ukrayna bira pazarlarında lider konumda olmak amaçlanmaktadır" denildi.

Oyak Yatırım Analisti Melis Pocar , bu sabahki notunda birleşmenin Rusya bira pazarında ikinci sırada olan  Anadolu   Efes  in pozisyonunu güçlendirecek olması nedeniyle hisse için pozitif etki yaratacağını söyledi.

Diğer yandan finansal sonuçlarını açıklayan  Anadolu   Efes  in ikinci çeyrek net kârı yaklaşık  yüzde  2 artışla 175 milyon TL oldu.

İş Yatırım dan yapılan değerlendirmede , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 7 =