Ulaştırma , Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan , "Türkiye , temmuzda iniş kalkış bazındaki uçak hareketlerinde  Avrupa  hava sahasına günde ortalama 283 yeni trafik ekleyerek  Avrupa  da 1.  sıraya  yerleşti" dedi.

milliyet
0

AA

Ulaştırma , Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan , temmuzda  Türkiye  nin iniş kalkış bazındaki uçak hareketlerinde  Avrupa  hava sahasına günde ortalama 283 yeni trafik ekleyerek Avrupa’da 1.  sıraya  yerleştiğini bildirdi.

Müreffeh ve söz sahibi bir ülkenin en etkin bileşenlerinden birinin ulaşım olduğunu belirten Bakan Arslan , bu alanın birçok sektör için de tetikleyici nitelik taşıdığını söyledi.

Ulaşım altyapısında büyük atılımlarının gerçekleştirildiğine dikkati çeken Bakan Arslan , "Özellikle havacılık alanında dünyanın en hızlı büyüyen ülkesi  Türkiye  oldu. Uluslararası hava taşımacılığı sektörü son on yılda yüzde 5 ,6 büyürken  Türkiye  de bu oran yüzde 14 ü buldu" dedi.

Son 14 yılda 26 olan aktif havaalanı sayısının iki katını da aşarak 55 e çıktığını anımsatan Arslan , mevcut havalimanlarının ise yenilendiğini kaydetti.

Yapılan çalışmalar neticesinde havayolunun "halkın yolu" haline getirildiğini vurgulayan Bakan Arslan , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 4 =