Köyün kabusu oldu! Korkudan balkona çıkamıyorlar

Niğde’nin Fertek köyünde havaların ısınmaya başlamasıyla birlikte ortaya çıkan sarıkız örümceği vatandaşların  kabusu  oldu.

haber7
0

Niğde Fertek köyünde yer alan Basın Evleri Sitesinde sık sık görüldüğü iddia edilen sarıkız örümceği vatandaşların korkulu rüyası haline geldi. Örümceğin , geçen hafta mahallede yaşayan Seyhan Büyüktopal ı yüzünden ısırmasından sonra , mahalleli yetkililerden çözüm beklemeye başladı.

Evde otururken bacağının üzerinde bir hareket hissettiğini söyleyen Seyhan Büyüktopal , "Elimle bacağımın üzerini savurunca geçti sandım ama sonra boynuma geldim. Ben de o anda elimle tutmuş bulundum. Şoka girdiğim için bir dakika kadar örümceği elimde tutmuşum. Bağırmalarım üzerine annemler gelmiş ve elimdeki sarıkız örümceğini öldürmüşler. Daha sonra hastaneye gittik. Doktor tehlikeli bir durum olmadığını söyledi. Tedavi gördükten sonra eve geldim. Geceleri zor uyuyorum saçlarım bile boynuma düştüğü zaman korkarak kalkıyorum. Bu örümcek bizim kaldığımız yerlerde çok çıkıyor. Yetkililerden bu böcekler için ilaçlama yapmalarını istiyorum" ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 8 =