Yaşayan ustalara sahip çıkılsın

Beşiktaş Belediyesi tarafından 153 üncü kez düzenlenen  ustalara  Saygı programının konuğu önceki akşam müzisyen Selçuk Ural oldu. Abbasağa Parkı nda gerçekleştirilen etkinlikte Ural , Dertlerimi Zincir Yaptım , Güle Güle Sana , Aş

milliyet
0

Sanat hayatının 50 nci yılını kutlayan Selçuk Ural , ekim ayında yeni albüm çıkaracağının müjdesini verirken , "Şu sıralarda işitme engelli çocuklara eğitim veriyorum. Ekim ayında Taksim Meydanı nda çocuklarla bilikte halka açık konser vereceğiz.

Dünyada ilk kez işitme engelli çocuklar şarkı söyleyecekler" dedi.
Usta sanatçılara yeterince önem verilmediğinden de yakınan Ural , "Bizim toplumumuz balık hafızalı. Cem Karaca , Barış Manço ve niceleri hak ettiği saygıyı ve ilgiyi göremeden bu dünyadan göç etti. Günümüzdeki sanatçıların söylediği şarkılar 6 ay sonra unutuluyor ama bizimkiler hep dillerde.  Yaşayan   ustalara   sahip   çıkılsın  artık" şeklinde konuştu.

Konseri izlemeye gelen isimlerden olan Ferhat Göçer ise Eurovision Şarkı Yarışması tartışmalarına katıldı. Ünlü şarkıcı , "Genç arkadaşlarımızın önünü açmamız gerekiyor. Aleyna Tilki , gitmeli bence. Geleceğini çok parlak görüyorum" dedi.

googletag.cmd.push });

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 8 =