'Rus turisti salgın haberiyle korkutuyorlar'

Antalya'yı ziyaret eden  Rus  turist sayısı 2 milyonu aştığı sırada  Rusya  başkenti Moskova’da “Antalya otellerinde bulaşıcı  salgın  hastalık var” iddiaları yayılmaya başladı.

haber7
0

İlk olarak geçtiğimiz hafta sonu yayınlanan haberlerde Antalya bölgesi otellerinde tatil yapan birkaç  Rus  turistin “Koksaki” olarak bilenen virüs bulgusuna rastlandığı duyuruldu. Ardından yine Rusya’daki saygın İzvestiya gazetesi “Türkiye salgını gizliyor” başlığıyla yeni bir “Koksaki” virüsü haberi kaleme aldı. Haberde Kemer , Belek ve Side başta olmak üzere otellerde tatile gelen  Rus  turistlerin hastalığa yakalanarak zamanından önce tatillerini yarıda kesmek durumunda kaldıkları dile getirildi.

Salı günü ise Rusya’daki tüketici denetimi kurumu “Rospotrebnadzor” devreye girdi. Türkiye Sağlık Bakanlığı ndan adı geçen virüsle ilgili bilgi istendiği açıklanarak , Türkiye’de rahatsızlanan  Rus  vatandaşları için acil telefon hattı kurulduğu da ilan edildi.

Moskova’da her geçen gün “Türkiye’de Koksaki salgını var” haberleri yayılırken , Türkiye’nin bu durumu örtbas etmek istediği savunuldu. Yine  Rus  İzvestiya gazetesi , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 3 =