Bunu yapan yandı! Cezası çok ağır

SGK , fiilen çalışmadığı halde bir işyerinde sigortalı gösterilen kişiler ile bu iş için kurulmuş paravan şirketlerin peşine düştü.

haber7
0

Son iki yılda da 300 bine yakın sahte sigortalı tespit edildi. Bu kişilerin tüm hakları iptal edildi ve ödenen emeklilik aylıkları , sağlık yardımları yasal faiziyle birlikte tahsil edildi.

"EMEKLİLİK yaşı yükselecekmiş , oğlumu bir yakınımın şirketinde çalışıyor göstersek , primleri cebimizden ödesek , sorun yaşar mıyız?” Bu ve benzeri sorular , okuyuculardan hemen hemen her gün geliyor. Aman diyorum; ne kendinizi bir şirkette çalışıyor gösterin ne de şirket sahibiyseniz yakınınızdan gelen bu tür ricaları kabul edin. Çünkü bu iş sahtekarlığa giriyor ve  Cezası  da tüm kesimler için çok ağır. Yapılan tespitler son yıllarda sahte sigortalı sayısının arttığını gösteriyor. Öyle ki , bu iş bir sektör haline gelmiş durumda. Sahte sigortalı kaydı  yapan  onlarca paravan şirket kuruluyor. Vatandaşlar , bu paravan şirketler üzerinden dolandırılıyor. İşte , Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) , bir süredir hem sahte sigortalıların hem de hem de bu iş için ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 6 =