İstanbul  da  aşırı   sıcaklar  bu hafta da devam edecek. Kentte bir süredir mevsim normallerinin üzerinde olan hava sıcaklığı , yeni haftada da 34-35 derecelerde seyredecek

milliyet
0

İstanbul da bir süredir mevsim normallerinin üzerinde  olan hava sıcaklığı , yeni haftada da 34-35 derecelerde seyredecek.

    AA muhabirinin Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerinden derlediği  bilgilere göre , bu hafta kentte parçalı bulutlu havanın güneşli hale gelmesi ve  rüzgarın hızının artmasıyla sıcaklıkların 35 dereceye ulaşması bekleniyor.

    Son tahminlere göre , bugün  İstanbul  da sıcaklık 24 ila 35 derece  arasında seyredecek. Hissedilen sıcaklık ise öğle saatlerinden itibaren 40  dereceyi bulacak.

    Bugün kendisini gösterecek sıcak hava , etkisini hafta sonuna kadar  devam ettirecek.

    Kentte yarından itibaren sıcaklık bulunduğu seviyeleri korurken ,  rüzgar da saatte 27 kilometre hızla esecek. Buna göre yarın sıcaklık en düşük 23 ,  en yüksek ise 35 derece olacak.

    Çarşamba günü bu durumda fazla değişiklik beklenmezken , az bulutlu bir  havada sıcaklığın en düşük 24 , en yüksek ise 34 dereceyi bulacağı tahmin  ediliyor.

    Perşembe günü az bulutlu hava seyrini devam ettirirken , rüzgar  şiddetini artıracak. Bu bağlamda sıcaklığın perşembe günü en düşük 24 , en yüksek  ise 35 derece olması öngörülüyor.

    Hafta içinin son gününde  İstanbul  da az bulutlu hava devam ederken ,  rüzgarın hızı saatte 26 kilometreyi bulacak. Cuma günü beklenen en düşük sıcaklık  24 ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 9 =