Efes te davete talep kesildi

Sosyal medyada ve kamuoyunda günlerce tartışma konusu olan  Efes  Antik Tiyatro’daki davet görüntülerinin tepki çekmesinin ardından , antik kent için tek bir davet talebi bile gelmediği ve organizasyon yapılmadığı öğrenildi.

hurriyet
0

Geçtiğimiz ay İzmir’in Selçuk ilçesindeki  Efes  Antik Kenti’nde Celsus Kütüphanesi önündeki yemek masalarının bulunduğu fotoğraflar sosyal medyada paylaşılınca tepkilere neden oldu. Sosyal medyada ,  Efes  Celsus Kütüphanesi’nin önüne kurulan kumaş giydirilmiş sandalye ve masaların bulunduğu fotoğraflar uzun bir süre tartışıldı. Fotoğraftaki yemeğin bir düğün olduğu iddiaları Kültür Bakanlığı’nca yalanlanırken , yetkililer turizme katkı koyacak toplantı ve yemek organizasyonları için belli kural çerçevesinde sadece  Efes  değil başka örenyerlerde de kiralama yapılabildiğini açıklamıştı.

YENİ  talep  OLURSA DİKKAT İSTENECEK

Aradan bir ay geçtikten sonra herhangi yeni bir düzenleme ve değişiklik yapılıp yapılmadığı ile ilgili Hürriyet’in sorularını yanıtlayan İl Kültür Müdürlüğü ve  Efes  Müze yetkilileri şu bilgileri verdi: “Normalde bu dönem en çok turizm organizasyonu yapılan günler olması gerek. Ancak tahminimize göre tepkilerden artık çekindiler. O ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 3 =