Bakan 4 ile büyük müjdeyi verdi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ,  afyonkarahisar  bağlantılı Antalya- Burdur-  Isparta  yüksek  hızlı tren  güzergahının belirlendiği müjdeledi.

haber7
0

Antalya gündeminde uzun yıllardır konuşulan yüksek  hızlı tren  projesinde önemli bir adım daha atıldı. Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürlüğü nce , uygulama projeleri başlatılan Eskişehir- Kütahya-  afyonkarahisar  yüksek  hızlı tren  hattına ek olarak Isparta- Burdur-  Antalya  yüksek  hızlı tren  projesinde güzergah belirlendi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu nun sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada , Bir hayal daha gerçek oluyor. Söz verdiğimiz Antalya- Burdur-  Isparta  yüksek  hızlı tren  güzergahı belirlendi. Uygulama projeleri başlıyor" diyerek duyurdu.

Bakan Çavuşoğlu nun müjdelediği güzergahı belirlenen yüksek  hızlı tren  projesi , daha önce onaylanan ve uygulama projesi de başlatılan Eskişehir- Kütahya-  afyonkarahisar  hattına ek olarak Ankara ve İstanbul la bağlantılı olacak. Edinilen bilgilere göre , bu proje ek olarak Isparta- Burdur-  Antalya  hattı için bu güzergahta var olan seçenekler TCDD uzmanları ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 1 =