Batman da hobi olarak başladı! Şimdi ABD ve Avrupa’ya satıyor

Batman’da iki yıl önce  hobi   olarak  kentin sembolü olan at başlı petrol maketi yapan tornacı Fahri Unay , yaptığı maketleri şimdilerde Türkiye’deki birçok ilin yanı sıra ,  ABD  ve Avrupa’ya satıyor.

hurriyet
0

Batman Sanayi Sitesinde tornacılık yapan 56 yaşındaki Fahri Unay , yaklaşık 2 yıl önce  hobi   olarak  kentin sembolü olan at başlı petrol maketi yapmaya başladı. Maketin plastik parçalarını bir araya getiren tornacı Unay , yaptığı sisteme mini piller monte ederek hareket etmesini sağladı. At başına yerleştirdiği pille çalışmasını sağlayan tornacı , makete yerleştirdiği çalışma düğmesiyle de kullanımını kolaylaştırdı.

Yıldır sanayide tornacılık yapan Fahri Unay , yaklaşık 2 yıl önce bu işi yapmaya başladığını anlatarak , “Bu işe önce  hobi   olarak  başladık. Daha sonra sipariş geldikten sonra Yurt içi piyasasına ve  ABD  , Belçika , Kanada , Hollanda gibi yurt dışından da sipariş geldi. Ama en çok esnaflardan sipariş alıyorum. Günde normal  olarak  15-20 adet üretiyoruz. Bu obje  Batman  ımızın sembolü olduğu için her evde , her iş yerinde bulunmasını gerek duydum ve öyle başladım daha sonra iş birazda ticarete döndü. Hem tornacılık mesleğimi hem de at başı maketlerini üretiyoruz. ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 6 =