Otomobil dolandırıcısı yakalandı

Uşak’ta  otomobil  dolandırıcılığı ile ilgili yürütülen soruşturma kapsamında aranan üç kişiden biri , polis ekiplerince İzmir’de yakalandı. Diğer iki kişi ise aranıyor.

haber7
0

Uşak’ta oturan ve internet üzerinden ilan vererek otomobilini satmak isteyen Ö.D. , kendisini Hakan olarak tanıtan İ.A.’yla (32) fiyatta anlaştı.

İzmir plakalı  otomobil  ile beraberinde M.Y.Ş. (21) ve M.T. (35) ile Uşak’a gelen İ.A. ,  otomobil  sahibi Ö.D. ile buluştu. Yapılan pazarlık sonucu üzerinde anlaşılan miktarın banka hesabına yattığını söyleyen İ.A. , satışı M.Y.Ş. isimli kişinin üzerine aldı.  otomobil  sahibi Ö.D.’ye banka hesabına yatırıldığı iddia edilen paranın sahte EFT işlem dekontunu cep telefonundan mesaj olarak gösteren İ.A. , beraberindeki M.Y.Ş. ve M.T. ile otomobili alarak Uşak’tan ayrıldı.

Hesabında uzun süre parayı göremeyen Ö.D. , dolandırıldığını anlayınca polise gitti. İhbar üzerine harekete geçen polis , otomobilin İzmir’in Buca ilçesindeki Galericiler Sitesi nde satılmaya çalışıldığını öğrendi. Buraya düzenlenen operasyonla , polis ekipleri otomobili satın alan M.Y.Ş.’yi gözaltına alarak otomobile el ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 3 =