'Bu film vicdanları rahatsız edecek'

Çekimlerine Kasım'da başlanması planlanan "Sadece Farklı" isimli filmde , otistik bir babayla "normal" oğlunun hikayesi anlatılacak.

haber7
0

Türkiye nin yanı sıra Rusya da gala yapan ve vizyona giren "Elveda Katya" adlı filmiyle "49. Uluslararası Antalya Altın Portakal  film  Festivali"nde "Seyirci Ödülü" , "2. New York Eurasian  film  Festivali"nde ise "En İyi Yönetmen" ödülü alan Ahmet Sönmez , yeni filminin hazırlıklarını yapıyor.

Çekimlerine Kasım da başlanması planlanan "Sadece Farklı" isimli filmde , otistik bir babayla "normal" oğlunun hikayesi anlatılacak.

Daha önce birçok dizi ve filme imza atan yönetmen Yönetmen Ahmet Sönmez , AA muhabirine yaptığı açıklamada , filmin bir sonbahar atmosferi içinde geçeceğini söyledi.

Sönmez , filmin adı gibi farklı bir  film  olacağına işaret ederek , ötekileştirilenlerin ve "küçük" insanların hikayesini anlatmayı sevdiğini dile getirdi.

"Sadece Farklı"nın , temelde otistik bir adamın öyküsünü anlattığına işaret eden Sönmez , "Ben yaklaşık 7-8 yıldır bununla ilgileniyorum , uğraşıyorum ve gerçek bir hikayeden hareket ettim. Bu işle ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 6 =