Namaz kılan cemaate saldırdılar! Ateş altındalar

İşgalci  İsrail  polisinin Mescid-i Aksa'nın kapısında yatsı namazı  kılan   cemaate  yaptığı müdahalede 13 kişi yaralandı.

haber7
0

Aksa nın Aslanlı (Esbat) kapısında kılınan yatsı namazının ardından harekete geçen polis ,  cemaate  ses bombası , plastik mermi ve göz yaşartıcı gazla müdahale etti.  Filistin  Kızılayı müdahale esnasında 13 Filistinlinin yaralandığını belirtti.

Görgü tanıkları , polisin gazetecileri işlerini yapmaktan alıkoyduğunu ve bir foto muhabirini darbettikten sonra gözaltına aldığını belirtti. Polisin ayrıca ambulansla hastaneye götürülen bir yaralıyı da gözaltına aldığı kaydedildi.

İsrail polisi , 14 Temmuz Cuma günü  Mescid-i Aksa  da silahlı saldırıda bulunduğunu iddia ettiği 3 Filistinliyi öldürmüş , olayda yaralanan 2  İsrail  polisi ise kaldırıldıkları hastanede hayatını kaybetmişti. Olayın ardından  Mescid-i Aksa  yı ibadete kapatan  İsrail  güçleri , Harem-i Şerif in iki kapısını 16 Temmuz Pazar günü açmış , ancak kapılara elektronik metal arama dedektörleri yerleştirmişti.

İsrail Güvenlik Kabinesinin dün gece saatlerinde verdiği karar üzerine  Mescid-i Aksa  nın kapılarındaki dedektör ve kameralar sökülerek kaldırılmıştı.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 5 =