Giresun daki cinsel taciz davasında rekor ceza

 Giresun  da Alucra Erkek Yatılı Hafızlık Kuran  Kursu nda , yaşları 9 ile 13 arasında değişen 9 öğrenciye  cinsel   taciz  ve  istismarda bulunduğu suçlamasıyla yargılanan sanığa 203 yıl 171 ay 45 gün hapis  cezası verildi.

milliyet
0

AA

  Şebinkarahisar Ağır  ceza  Mahkemesinde görülen davada , tutuklu sanık  H.İ.U. ile ilgili karar duruşması gerçekleştirildi.

  Mahkeme heyeti , mağdur öğrencilerden birinin dosyasının ayrılarak  başka bir mahkemeye gönderilmesini kararlaştırırken , sanığa 8 çocuğa yönelik  cinsel  taciz  ve istismar suçlarından toplam 203 yıl 171 ay 45 gün hapis cezası  verilmesine hükmetti.

Giresun Barosundan yapılan yazılı açıklamada , davaya baronun da dahil  olduğu , duruşmaların Çocuk Hakları Komisyonu Başkanı Av. Özge Üstün ve üyelerce  yakından takip edildiği belirtildi.

Açıklamada , her bir mağdur çocuğun baro üyesi avukatlarınca temsil  edildiği aktarılarak , "Konunun hassasiyeti nedeniyle davayı yakından takip etme  konusunda titiz davranan baromuz , kurumsal olarak da mağdur çocuklarımızın  yanında yer almak ve her türlü hukuki desteği sunmak çaba ve gayreti içindedir.  Bu hassasiyetimiz , bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da devam edecektir." ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 1 =