Türk dünyasının müziği Balkanlarda yankılanacak

TÜRKSOY Gençlik Oda Orkestrası'nda  Türk   dünyasının  farklı ülkelerinden yer alan genç müzisyenler ,  Balkanlar  Turnesi ile  Türk  müziğini Avrupa'ya taşımaya hazırlanıyor.

haber7
0

Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) Gençlik Oda Orkestrası çatısı altında bir araya gelen Türk dünyasının farklı ülkelerinden genç müzisyenler , Türk müziğini Balkanlara dinletmek için turneye çıkıyor.

Azerbaycan , Kazakistan , Kırgızistan , Özbekistan ve Türkmenistan gibi Türki cumhuriyetlerden  TÜRKSOY Gençlik Oda Orkestrası  na katılan genç müzisyenler , 23 Temmuz da başlayacakları  Balkanlar  turnesine nasıl hazırlandıklarını ve Türk dünyası bestekarlarının eserlerini de içeren repertuvarlarıyla verecekleri konserlerin heyecanını Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Konser Salonu ndaki prova sırasında AA muhabirine anlattı.

Orkestranın şefi Azerbaycanlı Mustafa Mehmandarov , TÜRKSOY Genel Sekreteri Düsen Kaseinov un girişimiyle 2010 da kurulan gençlik oda orkestrasına önce keman sanatçısı olarak katıldığını , daha sonra orkestra şefliği görevini üstlendiğini belirtti.

Mehmandarov , "Bu uluslararası bir orkestra. Türk ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 8 =