Anayasa görüşmelerini yürüten Gül,  Adalet Bakanı oldu

Başbakan Binali Yıldırım ın açıkladığı yeni kabinede Gaziantep ten iki bakanın yer alması kentte sevince neden oldu. Yeni kabineye giren Abdulhamit  Gül   Anayasa  değişiklik sürecinin en önemli aktörlerinden biriydi.

milliyet
0

İHA

 Başbakan Binali Yıldırım ın , Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştükten sonra açıkladığı yeni kabinede , Başbakan Yardımcısı ve Gaziantep Milletvekili Mehmet Şimşek görevinde kalırken , AK Parti Genel Sekreteri ve Gaziantep Milletvekili Abdülhamit  Gül  ise  Adalet   Bakanı  olarak yer aldı. Yeni kabinede iki bakanın olması kentte büyük sevince neden oldu.

EN ÖNEMLİ İSİMLERDEN BİRİYDİ 

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi için yapılan  Anayasa  değişikilği  görüşmelerini  ve içtüzük değişklik sürecini   MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Parsak ile birlikte  yürüten  en önemli isimlerden biri olan  AK Parti Genel Sekreteri Abdulhamit  Gül  yeni kabineye  Adalet   Bakanı  oldu.

 


window._taboola = window._taboola || []; _taboola.push Etiketler: Son dakika , son dakika haberi , AK parti , abdülhamit  Gül  ,

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 5 =