Hakimden FETÖ'cülere tokat gibi cevap

FETÖ'nün Hava Kuvvetleri Komutanlığındaki  mahrem  yapılanmasına yönelik  dava  kapsamında 76 "mahrem imam" ile 81 askeri personelin yargılandığı davaya , devam edildi.

haber7
0

Ankara 16. Ağır Ceza Mahkemesince , Sincan Cezaevi Kampüsü ndeki salonda görülen duruşmaya , sanıklar , avukatları ve yakınları ile Başbakanlık ve Milli Savunma Bakanlığı avukatları katıldı.

Örgütün Hava Kuvvetlerine yönelik  mahrem  yapılanmasında öğretmen olarak faaliyet yürüttüğü belirtilen sanık Murat Öner , savunmasında iddiaları reddederek , 4. Ana Jet Üs Komutanlığının nerede olduğunu dahi bilmediğini iddia etti.

Örgütsel manada ya da gerçek anlamda hiç öğretmenlik yapmadığını öne süren Öner , iddianamede belirtilen mali işlerin kariyer olarak ilgi alanı olmadığını söyledi.

Yaklaşık üç yıl bir enerji şirketinde idari işlerde çalıştığını anlatan Öner , iddianamede belirtilen para transferlerinin bu şirketin harcamalar için kendisine yaptığı havaleler olduğunu ileri sürdü.

Hakkındaki aleyhte beyanları reddeden Öner , iddianamede anlatılan geziye katılmadığını , orada ismi zikredilenleri de tanımadığını ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 7 =