Aksaray a 1 milyar dolarlık ihraç piyangosu!

Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu  Başkanı Süer Sülün , "Aksaray dan önümüzdeki senelerden itibaren 1  milyar   dolarlık   kamyon  ihraç  etmeyi planlıyoruz." dedi.

milliyet
0

AA

AA muhabirine açıklamalarda bulunan Sülün , Otomarsan adı altında 1967  yılında kurulduklarını 92 kişi ile başladıkları serüvenlerine bugün 6 bin 300  kişi ile devam ettiklerini söyledi.

Sülün , "Toplam 2 fabrikamız var. Bunları biri Hoşdere de otobüs  fabrikası. Daimler otobüs dünyasının en büyük fabrikası.  Aksaray  da kamyon  üretiyoruz. Son senelerdeki yatırımımızla kamyon üretim kapasitemizi ikiye  katlıyoruz. Bunun da çok ciddi bir bölümü  ihraç  edilecek.  Aksaray  dan önümüzdeki  senelerden itibaren 1  milyar   dolarlık  kamyon  ihraç  etmeyi planlıyoruz." şeklinde  konuştu.

Bu senenin başında  Aksaray  da ikinci Ar-Ge merkezinin temelini  attıklarını bir sene içerisinde bitireceklerini belirten Sülün , "Aksaray dan  bütün dünyaya mühendislik  ihraç  ediyor olacağız. Türk mühendisleri olacak.  Aksaray a test merkezi kuruyoruz. Çeşitli testler yapılacak. Tüm dünyadaki  Mercedes kamyonları için geçerli olacak. Başka alternatif yok. Tek merkez  Aksaray   olacak." ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 4 =